Dobra reklama strony internetowej w pigulce


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Dobra reklama strony internetowej w pigulce

Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:52

Wykonanie samej strony internetowej to już na dzień dzisiejszy zdecydowanie za mało. Minęły już dawno czasy, kiedy strony internetowe samoistnie się promowały w wynikach wyszukiwarki i uzyskiwały bardzo dobre wyniki bez nakładu pracy. Obecnie sytuacja uległa diametralnej zmianie i wypozycjonowanie strony internetowej nawet na stosunkowo mało konkurencyjne frazy wymaga dużej wiedzy i nakładu pracy.

Czemu tak jest i co się zmieniło na przestrzeni tych lat?

Po pierwsze powiększyła się liczba stron w Internecie. Na dzień dzisiejszy praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ma znaczenia, czy jest to lokalna pizzeria czy ogólnopolski producent drzwi. Każda z wymienionych firm posiada stronę internetową, która odzwierciedla jej ofertę w Internecie. Taki postęp wymusił zmiany w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już wyłącznie zbudowanie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Kolejnym korkiem jest pozycjonowanie posiadanej strony internetowej. Form reklamy jest kilka. Natomiast najbardziej znaną jest pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce. Ta metoda polega na wybraniu właściwej frazy: tanie strony internetowe lub zestawu słów kluczowych, na które strona internetowa ma być wysoko w wynikach. Zazwyczaj strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedną frazę. Do skutecznej promocji strony internetowej trzeba wybrać ich przynajmniej kilka. Dzięki takiemu podejściu, promowane strony internetowe osiągają o wiele lepsze wyniki w wynikach wyszukiwań.

Drugi sposób reklamy strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na tworzeniu wpisów na różnego rodzaju portalach internetowych. Wpisy te mają zaintrygować potencjalnych kontrahentów do odwiedzenia naszej strony internetowej. Jeśli nasza firma jest producentem lub sprzedawcą unikalnego produktu, można budować wpisy bez linków. W tym wypadku zachęcamy w czasie dyskusji do samodzielnego wyszukania oferowanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany jest raczej uzupełnieniem pozycjonowania strony internetowej. Znaczna część osób szuka firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Ostatni sposób promocji strony internetowej to różnego typu portale społecznościowe. Najbardziej znany jest FaceBook, który daje znaczne możliwości marketingowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które posiadają w swojej ofercie kupowane produkty. Idealnie sprawdzi się do reklamy odzieży czy usług firm lokalnych. Gorzej już będzie z marketingiem strony internetowej, która oferuje rzadko kupowane usługi.

Wróć do „Tematy i tylko tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość