Czy jest sens inwestować w tego typu ogrodzenia?


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy jest sens inwestować w tego typu ogrodzenia?

Postautor: mariusznowak » 28 wrz 2016, 12:41

Cześć. Zastanawiam się nad zakupem ogrodzenia do swojego domu. Posiadam działkę o powierzchni 1000 m2, która mieści się w szczerym polu. Dlatego potrzebuję postawić około 120 m ogrodzenia. Nie posiadam sąsiadów, więc jestem zdany na swoje siły i nie mogę liczyć na partycypowaniu w kosztach właścicieli przyległych działek. Bardzo podobają mi się ogrodzenia tej firmy http://metfach.pl z Radomia. Zastanawiam się tylko czy tego typu ogrodzenie będzie pasowało do domu, który mieści się w szczerym polu. Druga kwestia to koszty zrobienia takiego ogrodzenia wokół całej posesji. Nie wiem ile może to wynieść - nawet w przybliżeniu. Dlatego będę wdzięczny za podzielenie się zdaniem osób, które mają większe doświadczenie w tej kwestii. Nie ukrywam, że najbardziej interesuje mnie cena.

podobne tematy:

krzysiekfila
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:52

Czy warto kupować w tego rodzaju ogrodzenia?

Postautor: krzysiekfila » 28 wrz 2016, 13:04

Dzień dobry. Jeśli rozchodzi się o ogrodzenie posesji to jestem w stanie nieco tobie pomóc. Sam niedawno byłem na tym etapie budowy i mam niezłe rozeznanie w temacie ogrodzeń. Jeśli piszesz o mieście Radom to koszty ogrodzeń będą tańsze niż w stolicy o około 20 %, gdzie ja zbierałem oferty. Jeśli musisz wykonać około 120 metrów bieżących ogrodzenia to najtańsza opcja zrobienia go z siatki to rząd 10 tysięcy zł. Do tego powinieneś doliczyć bramę oraz furtkę - koszt jakieś 4000 zł. Bramy i furki nie osadzisz raczej na słupkach metalowych i będzie potrzebne zrobienie jakieś podmurówki i słupków wykonanych z cegły lub z prefabrykatów. Jeśli zastanawiasz się nad czymś ładniejszym niż siatka to cena idzie w górę. U mnie, ogrodzenie z bramami kosztowało około trzydzieści tyś zł. Powszechnie używana cegła klinkierowa z przodu oraz 2 słupki z tyłu. Do tego przęsła wykonane ze zwykłego metalu.

podobne tematy:


Wróć do „Tematy i tylko tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość