Czy to dobry pomysł na serwis internetowy?


mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to dobry pomysł na serwis internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:30

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu myślę o stworzenie własnego serwisu internetowego. Chciałbym aby serwis przynosił mi później korzyści finansowe. Szukam jakieś ciekawej niszy, aby konkurencja nie była za wielka. Zastanawiałem się nad czymś tego rodzaju. Nie jestem przekonany akurat do tej branży, ponieważ jest mi ona obca. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może portal, który posiada ogłoszenia warsztatów samochodowych z całej Polski. Do końca nie mam sprecyzowanej na to koncepcji. Ogólny zarys to serwis, który zawiera wizytówki firm od których pobieram opłaty za reklamę. Czy takie przedsięwzięcie w dzisiejszych czasach ma jeszcze rację buty?
Wspólne zabawy, imprezy firmowe na które zaprasza się też dzieci, to coraz częstsze rozwiązania stosowane przez menadżerów firm. Tego typu imprezy firmowe są dobrze odbierane przez zaproszonych pracowników. Co więcej, jest to idealny wstęp do udanej integracji firmowej, jakże innej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Rzecz jasna powodzenie integracji pracowników zależy od dużej liczby czynników. Odpowiednie pomysły oraz ich realizacja, przygotowanie konkretnego budżetu, odpowiednie znalezienie idealnego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. W jaki sposób to wszystko powinno wyglądać? Jakiego typu korzyści odnoszą zarówno organizujący, jak i zaproszeni?

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, rodzaju zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, należy mieć jasny pogląd tego, jak kształtują się relacje, atmosfera w miejscu pracy. Czemu ma to takie znaczenie? Skoro zakłada się, iż impreza firmowa może okazać się miejscem integracji, nawiązywania silniejszych więzi pomiędzy pracownikami, ich rodzinami, nie może być sytuacji, iż relacje między ludzkie są kiepskie. Może to zaważyć choćby na frekwencji, jakości zabawy w trakcie imprezy rodzinnej przygotowanej przez przedsiębiorstwo. Kiedy zaś stosunki między pracownikami są właściwym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami będzie sukcesem, procentując w przyszłości, kiedy mowa o prawidłowych relacjach międzyludzkich.
Umiejętne przygotowanie imprezy firmowej kluczem do właściwej integracji.

Organizacja imprez firmowych, pikników firmowych dla pracowników powinna opierać się przede wszystkim na znakomitym pomyśle i profesjonalnej organizacji. Koszt co prawda ma znaczenie, ale przecież nie każda firma będzie mogła zorganizować wielogodzinne spotkanie z niezliczonymi atrakcjami. Tak więc słusznie jest rozpoznać potrzeby pracowników, wiedzieć ile dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Dzięki temu prościej jest zaplanować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Najważniejsze to zagwarantowanie zabaw, które zainteresują wszystkich.

Największym błędem jest kompletnie nieumiejętne dopasowanie się do potrzeb zaproszonych gości. Zaplanowanie zabaw, z których nie będzie komu korzystać. Przygotowanie scenariusza imprezy firmowej, który nie zachęca uczestników, zamiast integracji, dobrej zabawy, narzuca zażenowanie, chęć powrotu do domu, imprezy firmowej. Niezadowolenie pracowników, a szczególnie ich pociech w żaden sposób nie przełoży się na integrację.

Często się zdarza, iż pracownicy nie wykazują najmniejszej chęci, żeby wyruszać na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Tak, więc, zwłaszcza tam, gdzie grono pracowników to osoby z rodzinami, koniecznym staje się organizowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z ważniejszych zalet będzie integracja.

Dobrze zorganizowane imprezy firmowe w Radomiu https://e-cen.pl/2022/09/28/nie-mozesz-sie-zdecydowac-co-nabyc-zobacz-voucher-na-szkolenia-fizjoterapia-najwspanialszy-upominek-dla-profesjonalisty/ można zorganizować również w hotelu. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to też możliwość pokazania bliskim życia zawodowego, poznania osób, z którymi się pracuje, a także przełożonych. Właściwie nawiązane kontakty, nowe relacje na pewno przyczyniają się nie tylko do prawidłowej integracji, ale również choćby do odpowiedniej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:

maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:44

Czy to interesujący pomysł na serwis internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 14:00

Witaj. Z tego co piszesz to nie masz pomysłu na interes w Internecie i chcesz wykonać powielenie istniejących rozwiązań, lub co gorsza szukasz gotowej recepty na biznes. Nie tędy droga kolego. Jak myślisz poważnie o portalu ogłoszeniowym to po pierwsze musisz zrobić dobry biznesplan działania. Napisz do kilku agencji interaktywnych i powiedz co chcesz stworzyć. Wtedy dostaniesz szacunkowy kosztorys takiego serwisu internetowego. Później dowiedz się się o sposoby i koszty jego reklamy w Internecie. posiadają te dane masz już pojęcie o kosztach jakie musisz zainwestować w ten interes w pierwszym roku działalności. Przez ten czas twój portal internetowy nie będzie przynosił żadnych dochodów. Tak, więc powinieneś się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie gra tu roli czy jest to transport medyczny osób chorych czy serwis dla adwokatów. Nikt nie zapłaci za reklamę na nowo powstałym portalu. Tak to kształtuje się w rzeczywistości.

podobne tematy:


Wróć do „Tematy i tylko tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość