Czy to dobry pomysł na serwis internetowy?

mariusznowak
Kontaktowanie:

Czy to dobry pomysł na serwis internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:30

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu myślę o stworzenie własnego serwisu internetowego. Chciałbym aby serwis przynosił mi później korzyści finansowe. Szukam jakieś ciekawej niszy, aby konkurencja nie była za wielka. Zastanawiałem się nad czymś tego rodzaju: http://transportchorego.pl/transport-medyczny/warszawa . Nie jestem przekonany akurat do tej branży, ponieważ jest mi ona obca. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może portal, który posiada ogłoszenia warsztatów samochodowych z całej Polski. Do końca nie mam sprecyzowanej na to koncepcji. Ogólny zarys to serwis, który zawiera wizytówki firm od których pobieram opłaty za reklamę. Czy takie przedsięwzięcie w dzisiejszych czasach ma jeszcze rację buty?

podobne tematy:

maxkolonko

Czy to interesujący pomysł na serwis internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 14:00

Witaj. Z tego co piszesz to nie masz pomysłu na interes w Internecie i chcesz wykonać powielenie istniejących rozwiązań, lub co gorsza szukasz gotowej recepty na biznes. Nie tędy droga kolego. Jak myślisz poważnie o portalu ogłoszeniowym to po pierwsze musisz zrobić dobry biznesplan działania. Napisz do kilku agencji interaktywnych i powiedz co chcesz stworzyć. Wtedy dostaniesz szacunkowy kosztorys takiego serwisu internetowego. Później dowiedz się się o sposoby i koszty jego reklamy w Internecie. posiadają te dane masz już pojęcie o kosztach jakie musisz zainwestować w ten interes w pierwszym roku działalności. Przez ten czas twój portal internetowy nie będzie przynosił żadnych dochodów. Tak, więc powinieneś się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie gra tu roli czy jest to transport medyczny osób chorych czy serwis dla adwokatów. Nikt nie zapłaci za reklamę na nowo powstałym portalu. Tak to kształtuje się w rzeczywistości.